به سایت آسا خوش آمدید.

خانه گرمایش وبخار انواع رادیاتورهای آلومینیومی و فولادی

 

انواع رادیاتورهای آلومینیومی و فولادی - aluminium & steel radiators

 

رایج ­ترین مبدل حرارتی برای گرمایش اتاق­ها رادیاتور است که انتقال حرارت را از طریق جابجایی طبیعی انجام می­دهد. رادیاتورهای معمولی با صرف نظر از شکل ظاهری در سه نوع چدنی، فولادی و آلومنیومی ساخته می­شوند و متشکل از پره­هایی هستند که تعداد آن­ها با توجه به بار حرارتی اتاق تعیین می­گردد. پره­ها به وسیله پیچ مغزی ویا با فشار به یکدیگر متصل شده و توسط پایه هایی روی زمین قرار می­گیرند.

در اندازه های یکسان رادیاتورهای چدنی تقریبا دارای دو برابر وزن رادیاتورهای فولادی می­باشند راندمان آن­ها کمتر ولی در عوض مقاومتشان در برابر زنگ زدگی وخوردگی به مراتب بیش از رادیاتور های فولادی است. رادیاتورهای آلومنیومی نسبت به دو نوع قبلی سبکتر، زیباتر ودارای راندمان حرارتی بیشتری می­باشد. هر سه نوع مذکور از نظر پهنا و ارتفاع در اندازه های مختلفی عرضه می­گردد. رادیاتورهای معمولی چون اغلب بدون پوشش و در ارتفاع پایین نصب می­شوند برای گرمایش با آب داغ یا بخار مناسب نیست تنها برای گرمایش با آب گرم به کار می­روند تا در اثر تماس بدن با آن­ها سوزش شدید ایجاد نشود. آب گرم از بالای رادیاتور وارد و از پایین خارج می­شود. ضمناً در قسمت بالای هر رادیاتور یک شیر هواگیری تعبیه شده است. بهترین محل نصب رادیاتور زیر پنجره و یا کنار درب که هوای سرد از آن وارد می­شود؛ است و در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد، باید حدالمقدور در کنار دیوار­های سرد نصب شوند. اساساً رادیاتورها گرمای خود را از طریق تابش و جابجایی به هوای اتاق پس می‌دهند و معمولا 3/1 گرمای خود را از طریق تابش و3/2 آن را از طریق جابجایی به هوای اتاق پس می‌دهند.

 

 

 

این صفحه در دست تهیــــــه می باشــــــد .

لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشـــتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید .

2 - 77613751

با تشکر - آســـا

Notice: Use of undefined constant l - assumed 'l' in /home2/asa/public_html/modules/mod_daily_banner/tmpl/default.php on line 43
Image On This Tuesday

انواع گازهای فریون هانیول و فروژن-Frogen &Honeywell


ورود کاربران